Микулинецька об'єднана територіальна громада

DOBRE

Глобал Комьюнітіз (Global Communities) виконує п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю $50 мільйонів «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Програма DOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян. DOBRE допомагатиме ОТГ зростати та процвітати шляхом посиленого місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку, і водночас слугувати моделями та мотиваторами для інших громад, котрі планують об’єднання. Це допоможе побудувати більш широку суспільну підтримку для процесу децентралізації в цілому.

Програма DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Гусятинська селищна громада
Заводська селищна громада
Микулинецька селищна громада
Скала-Подільська селищна громада
Байковецька сільська громада
Іванівська сільська громада

DOBRE проведе відбір на конкурентних та прозорих засадах та надаватиме пряму допомогу 75 об’єднаним територіальним громадам в цих областях. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та DOBRE проведуть відбір партнерських об’єднаних громад чергами по 25 за один раунд, ґрунтуючись на погоджених критеріях. Демонстрація досягнень та прогрес ОТГ-учасниць дозволить DOBRE сприяти імплементації децентралізації на національному рівні.

DOBRE має дві основних цілі: підтримка доброї практики місцевого самоврядування в ОТГ; допомога громадянам та громадянському суспільству в конструктивній взаємодії з органами врядування та формуванні вимог щодо прозорості та послуг.

DOBRE посилюватиме місцеве самоврядування, поглиблюватиме демократію, побудує процвітання та сприятиме стабільності. DOBRE побудує міцніші громади завдяки розвитку ОТГ, який ґрунтується на внутрішніх потребах громади та співпраці громадян зі своїм місцевим врядуванням для покращення життя. Партнерства між громадянським суспільством, приватним сектором та урядом призведуть до відчутних результатів, створюючи нові економічні можливості та покращуючи управління місцевими послугами. Досягнення цієї моделі врядування створять приклад для інших громад України, та поширять актуальність і вплив децентралізації.

Для вимірювання цих та інших результатів DOBRE, та оцінки діяльності і реальних покращень партнерських ОТГ, DOBRE проведе оцінку низки конкретних показників, серед яких:

• Більший рівень задоволення громадян послугами;
  • Продемонстроване покращення якості послуг;
  • Більший доступ громадян до інформації;
  • Покращена прозорість в операціях та процесах ОТГ;
  • Збільшення доходів з власних джерел;
  • Більша участь громадян в прийнятті рішень ОТГ та іншій діяльності;
  • Запроваджені в ОТГ інструменти електронного врядування;
  • Вищий рівень довіри до ОТГ та впевненості громадян в її діяльності;
  • Підтримка реформи децентралізації.

DOBRE також розробить індекс для оцінки роботи ОТГ за кількома функціями, в котрих можна буде бачити рейтинг громад і відслідковувати прогрес в часовому вимірі.