Звіт про результати опитування жителів Микулинецької громади щодо якості послуги утримання доріг в межах ОТГ

Микулинецька громада у партнерстві з програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (ДОБРЕ)» за фінансової підтримки USAID розробила та затвердила План покращення надання послуг, а саме утримання доріг в межах компетенції Микулинецької селищної ради (рішення Микулинецької селищної ради від 04.08.2017 року № 673).

Послуга для удосконалення була обрана серед чотирьох напрямів, якими жителі ОТГ найбільш невдоволені. Відповідний план розробляла робоча група у складі представників Микулинецької селищної ради та її виконавчих органів, старост, відповідних комунальних підприємств, місцевих НГО, громадських та молодіжних рад, активних громадян.

Таким чином, саме громадська думка стала головною причиною особливої уваги Микулинецької селищної ради до якості послуги утримання доріг в межах компетенції Микулинецької селищної ради . Тому оцінка якості послуги жителями громади є важливим показником успішності її удосконалення.

Для визначення громадської думки передбачені регулярні опитування жителів громади щодо якості послуги. Результати таких опитувань дозволять надавачам послуг своєчасно виправляти недоліки та розвивати успіх.

В опитуванні взяли участь 440 жителів з усіх населених пунктів громади

Запитання

Кількість відповідей (шт)

1. Чи задоволені ви станом доріг і вулиць у вашій ОТГ?
    1. Дуже задоволений (-а)

4

1. Задоволений (-а)

14

1. Частково задоволений (-а)

164

1. Незадоволений (-а)

176

2

1

1. Чи задоволені ви роботою комунальних служб, зокрема прибиранням від снігу/ прибиранням доріг (у теплий період року) і ремонтом доріг у вашій ОТГ?

3

1. Задоволений

100

1. Частково задоволений

210

1. Незадоволений

127

3

2

1. Виберіть зі списку нижче 3-4 позиції, які ви вважаєте за найважливіші в контексті поліпшення стану доріг:
    1. Асфальтове покриття на дорогах

410

1. Тротуари

314

1. Дорожні знаки

133

1. Велосипедні доріжки

105

1. Вуличне освітлення

189

1. Стоки

172

1. Бордюри

76

1. На які види доріг ви б запропонували витратити гроші з бюджету громади, зважаючи на дефіцит бюджету?:
  1. Більше доріг, але з гравійним покриттям

4

1. Менше доріг, але з асфальтовим покриттям

294

142

1. Стать опитуваних
    1. Жіноча

288

1. Чоловіча

197

1. Вік опитуваних
    1. 15-35 років

17

1. 35-60 років

241

1. Понад 60 років

52

Опитування проходило в період з 8.05.2019 року по 04.05.2019 року. Всього в опитуванні взяло участь 440 мешканців з усіх населених пунктів громади. Як показало опитування 45 % респондентів не задоволені станом доріг в громаді, 42% - частково задоволені , а задоволені лише 11% респондентів. Такі відповіді відображають реальний стан доріг в громаді на сьогодні. Важливим питанням було – робота комунальної служби в громаді. Відповіді розділилися наступним чином: частково задоволені роботою комунальної служби – 47% респондентів, задоволені – 22% та незадоволені – 29%.Наступним питанням було що є важливим для мешканців в контексті покращення. Найбільше люди віддавали свої голоси за асфальтове покриття, що є закономірним, адже дороги в громаді перебувають у поганому стані. 22% респондентів віддали голоси за покращення тротуарів.