ФОПи зможуть отримати соціальну допомогу на дітей

 • 820

З метою забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину, Кабінет Міністрів України розпочинає реалізацію програми допомоги фізичним особам-підприємцям, які мають дітей до 10 років.

Фото без опису

Претендувати на доплати можуть ФОПи, що належать до першої і другої групи платників єдиного податку. При цьому у них не повинно бути заборгованості по сплаті ЄСВ протягом року.

 

Така допомога надаватиметься на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку у розмірі встановленого прожиткового мінімуму для дітей відповідних вікових груп:

 

 • для дітей віком до 6 років – 1 779 грн;
 • для дітей віком від 6 до 10 років – 2 218 грн.

Призначення та виплата допомоги проводитиметься з травня 2020 року під час дії карантину та на один місяць після дати його відміни.

 

Отже, для призначення допомоги на дітей заявник має подати органу соціального захисту населення заяву з додатком у паперовій, або електронній формі. На заяву та документи, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника.

У паперовій формі заявник подає такі документи:

 • копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
 • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
 • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
 • копію рішення районної, районної у м. Києві та м.Севастополі -держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

 

В електронній формі заявник подає такі документи:

 • фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про –   свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
 • фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
 • фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
 • фотокопію рішення районної, районної у м.Києві та м.Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Оформити допомогу можна онлайн на сайті Мінсоцполітики : https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/.

Прикріплений файл: Заява про призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям.