Робота під час карантину

  • 549

          17 березня 2020 року Законом 530-ІХ  внесено зміни до трудового законодавства, зокрема щодо надання відпусток під час карантину та режиму віддаленої роботи. Про них та про загальні особливості робочого процесу у цей період.
          Як роботодавець може організувати роботу під час карантину?
 У роботодавця є декілька варіантів:

                - встановити режим дистанційної роботи. В новому Законі № 530-IX від 17.03.2020  передбачено, що роботодавець може доручити працівникові виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором вдома.
                 - за згодою працівників надати їм відпустки. У яку відпустку працівник може піти на час карантину: оплачувану чи не оплачувану?  Найперше, варто звернути увагу, що роботодавець може відправити працівника у відпустку лише за його згодою.
     За загальним правилом, працівник під час карантину має право піти в неоплачувану відпустку. Раніше така відпустка надавалася лише на 15 днів, але новим законом, це обмеження скасовано, тобто у відпустку без збереження заробітної можна йти на весь період карантину.
     Водночас, працівник може піти і в оплачувану відпустку, якщо основна щорічна відпустка тривалістю 24 к.д. ним ще не використана, або він має право на інші види оплачуваної відпустки. Також, працівники,  повинні пам’ятати, що карантин не є підставою для звільнення, а тому будь-які вимоги  роботодавця писати заяви на звільнення є незаконними!
    

 

          За правовими консультаціями  можна  звертатись до відділу «Теребовлянське бюро правової допомоги»:

  • контактний телефон: +380682452122, +380682372512;
  • напишіть на нашу електронну пошту: terebovlianske@legalaid.te.ua
  • зателефонувати на безкоштовний номер системи БПД  0 800-213-103,
  • скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua