До уваги жителів! Спалювання сухої рослинності або її залишків суворо карається!

  • 617

Фото без опису

Щороку на весні починається сезон паління сухої трави, листя та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання.

Спалювання рослинних залишків суворо заборонене!

Відповідно до законодавства за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність  у вигляді накладення штрафу на громадян – від 3060 грн. до 6120 грн. А також кримінальна відповідальність, особливо коли пожежа сухої рослинності спричинила великі збитки, загибель людей, масову загибель тварин, або інші важкі наслідки - карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Фото без опису

Окремо звертаємось до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв. Дбайте про стан навколишнього середовища Адже знищення стерні це, водночас, знищення флори і фауни району. Агрономи стверджують: разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

Фото без опису

При виявленні пожежі не впадайте в паніку та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, а негайно телефонуйте за номером «101».