Микулинецька територіальна громада
Тернопільський район, Тернопільська область

Поліція застерігає: посіви маку незаконні!

Дата: 01.07.2021 09:47

З 23.05.2021 року, по 23.09.2021 року, на території обслуговування відділення поліції № 3 (м. Теребовля) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області, проводиться комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою “Мак”.

Грядка маку не викликала тривоги доти, доки на нашій землі не з’явилось таке згубне і суспільно небезпечне явище, як наркоманія. Різке збільшення наркозалежних людей змусило законодавців спочатку заборонити вирощування снодійного маку та конопель, а потім покарання за ці дії зробити більш жорсткими.

Законодавством за незаконний посів та вирощування снодійного маку та конопель передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Так, згідно зі статтею 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин караються штрафом у розмірі від 306 до 1700 гривень.

Незаконний посів маку чи конопель карається згідно статті 310 Кримінального кодексу України штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1700 до 8500 гривень), арештом строком до 6 місяців чи обмеження волі строком до 3 років. А якщо кількість вирощених рослин маку перевищує 500 рослин, чи конопель 50 рослин - неминуче позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Дехто з громадян зберігає висушені частки конопель чи маку. А це також серйозний злочин.

Зберігання наркотичних засобів навіть без мети збуту тягне за собою обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років.

Погодьтеся, що покарання суворе, і тому набагато вигідніше купити в закладах торгівлі законно вирощений у спеціалізованих господарствах мак, ніж мати проблеми із законом.