З 21 жовтня діятимуть нові карантинні обмеження

До уваги невакцинованих працівників, які мешкають за межами області, в якій працюють.

Кабмін на позачерговому засіданні 11 жовтня 2021 року посилив правила пасажирських перевезень. Відповідні зміни внесли до «карантинної» постанови від 09.12.2020 № 1236.

Із 21 жовтня 2021 року у регіонах з «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем епіднебезпеки пасажирів перевозитимуть між областями за умови, що у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів є один з документів:

• оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Нові правила стосуватимуться як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом міжобласного сполучення. До міських та внутрішньообласних перевезень ці правила не застосовуватимуть.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів нестиме перевізник.