Що чекає невакцинованих краян з 6 грудня

Вже із 6 грудня посилять карантинні обмеження у «жовтій» зоні. Про це раніше повідомляв міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Тепер цю інформацію підтвердили у Тернопільській обласній держадміністрації.

Нагадаємо, від 6 грудня відвідувати громадські заклади на «жовтому» рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників.

Показати працівник чи клієнт зможе і сертифікат про одужання від COVID-19. Цей документ чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу. Власне, один із працівників фірми/організатора заходу, як пояснила пані Ярмоленко, муситиме стояти при вході і перевіряти температуру та документи у всіх клієнтів/відвідувачів. Відповідальність за організацію цього процесу нестимуть керівники. Штраф у разі виявлення порушень пред’являтимуть саме їм.

Натомість на «червоному» рівні, за словами начальниці, забороняється:

• робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки і замовлень «на виніс»;
  • робота закладів освіти, в яких повністю вакциновані менш як 100% співробітників;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнесцентрів,
  • проведення масових заходів;
  • робота закладів культури.