«Хай минає рід біда, йде до хати коляда». Вертеп-Фест "Різдвяні передзвони 2022"

Різдвяні свята – найбільш радісний час, переповнений багатством народних традицій і звичаїв. Колядки та щедрівки – невід’ємна частина святкування Різдва Христового. Вони створюють неповторну атмосферу, духовний настрій і відчуття радості. Щоб зберегти традиції різдвяного співу та з нагоди Старого Нового року, відділом ОКМСТ Микулинецької селищної ради організовано  Вертеп-Фест «Різдвяні передзвони 2022» на центральній площі смт Микулинці.

У святі  взяли участь усі художні колективи закладів культури Микулинецької громади, які виконували колядки, щедрівки, віншували та показували вертеп.

Неповторними і незабутніми були авторські коляди  жительки Микулинець -  Ольги Монастирської, яка подарувала радість та душевне піднесення своїм співом  жителям та гостям дійства.

Урочисто усіх присутніх поблагословив отець Василь Мариновський та засіяв   голова Микулинецької селищної ради Іван Слободян, привітавши  з Новорічними та Різдвяними святами, а також подякував усім, хто долучився до організації і проведення різдвяної феєрії.

Святкування проходило в атмосфері  дзвінкої коляди подарованої художніми колективами громади.

Яскравим театралізованим дійством став виступ колоритного вертепу за участю народного лемківського колективу «Барвінок» Микулинецького МБК (керівник М. Дичко), режисер  (директор Микулинецького МБК –О. Жирук). Учасники вкотре мали змогу проявити свої акторські здібності, які втішали образами різдвяних героїв, колядували, дарували дух Різдва, а духовні акорди єднали, ріднили і творили спільну радість.

Із вертепом виступили  Струсівський СБК (директор - О. Огірок), Дарахівський СБК (директор – М. Гречин), які  вражали глядачів своїм дійством, вертепною атрибутикою, сценічними костюмами, піснями, особистою виконавською майстерністю.

Щиро і радісно доносили віншування  колядників Дружбівський МБК (директор Н.Ванюсів), Варваринський СК (завідувач – Х. Капустяник), Хмелівський СБК (диретор – І.Било),  Тютьківський СК (завідувач –  Н. Іваніцька), Різдвянський СК (завідувач – І. Крамар), співи яких лунали на честь народженого Христа, радуючи людські серця та душі.

Особливо, хочеться відмітити працівників бібліотек Микулинецької громади за влаштоване справжнє свято пампухів, куті, солодощів, де усі бажаючі мали змогу почастувати смачними та духмяними пампушками приготовленими нашими господинями.

На завершення усі побажали одне одному «Многая літа» і заспівали усім відому колядку  «Старий Рік минає». Велично, зворушено здійнялася українська колядка увись. Дзвінкі жіночі голоси у поєднанні з мужніми чоловічими басами створили неперевершену різдвяну імпровізацію, і запалили дух справжнього відчуття Різдвяного свята.

Щиро дякуємо за благословенне слово отцю Василю Мариновському,  основному меценату Р. Когуту за сприяння у проведенні свята, директору Дружбівського МБК за підготовку сценарію та усім, хто взяв участь у вертеп-фест «Різдвяні передзвони 2022».

Вітаємо усіх із Різдвяними святами, щоб у Вашому житті панував мир, спокій і добро!