Розподіл електричної енергії (переговорна процедура (скорочена)

Переговорна процедура (скорочена)

Послуги з розподілу електричної енергії Код ДК 021:2015: 65310000-9 Розподіл електричної енергії за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника

Ідентифікатор закупівлі UA-2022-02-17-011905-b

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону

Відсутність конкуренції з технічних причин

Обґрунтування

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 р. № 2019-VIII розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії. Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються НКРЕКП. Відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова НКРЕКП від 27.12.2017 р. № 1470) територія провадження діяльності оператора системи розподілу визначається за місцем розташування об’єктів електроенергетики, призначених для розподілу електричної енергії, що перебувають у власності ліцензіата, та до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мереж ліцензіата. Згідно з Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 20.11.2018 р. № 1468 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» оператор системи зобов’язаний укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території діяльності відповідного оператора системи. ВАТ "ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО" є суб’єктом господарювання, яке здійснює господарську діяльність на ринку послуг з розподілу електричної енергії за регульованим тарифом, та відповідно до ст. 12 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» займає монопольне (домінуюче) становище на вказаному ринку у територіальних межах Тернопільської області із часткою 100 % (в межах власних діючих мереж). Має ліцензію НКРЕКП на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Тернопільської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні (щодо державного або комунального майна) Беручи до уваги вище наведене та специфіку послуг відсутня конкуренція серед виконавців, які можуть надавати послуги з розподілу електричної енергії та у зв’язку з необхідністю здійснити закупівлю зазначених послуг, уповноваженою особою було прийнято рішення про застосування переговорної процедури закупівлі, відповідно до пп.3 п. 2 ч. 2, ст. 40 «Про публічні закупівлі», через відсутність конкуренції з технічних причин на відповідному ринку, за відсутності при цьому альтернативи.

Запрошення

Обгрунтування

Протокол переговорів

Розрахунок