Микулинецький ЗДО (ясла-садок) "Веселка" відновив свою роботу

• 518

У Микулинецькій територіальній громаді на численні прохання батьків здійснюються перевірки закладів освіти на готовність до початку нового навчального року. Адже ми прекрасно розуміємо, що лише безпосередній контакт учнів з педагогом може забезпечити повноцінний навчальний і виховний процес, формування освітніх вмінь і навичок, особливо у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

«За парти школярі зможуть повернутися, лише якщо буде дотримано всіх безпекових норм. Усі заклади освіти, які не будуть дотримуватися відповідних норм, не відновлять очне навчання», – зазначила речниця МВС України.

Ми усі знаємо, що у мирний час бомбосховищам, ПРУ та  тимчасовим укриттям приділялась недостатня увага, здебільшого їх використовували як господарські приміщення. Для їх функціонального відновлення необхідні кошти, і досить немалі.

Не дивлячись на ці проблеми, 25.07.2022 р. відновив свою роботу Микулинецький ЗДО (ясла-садок) «Веселка» відповідно до акта оцінки об’єкта щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття. До речі, це один з небагатьох на даний час дошкільних закладів в районі, який отримав дозвіл на відновлення своєї діяльності в умовах воєнного стану.

Завдяки ініціативі батьків, активній роботі ВОКМСТ (Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Микулинецької селищної ради), а в першу чергу директору Микулинецького ЗДО (ясла-садок) «Веселка» Вірі Петрівні Кравчук та усього колективу садка, дітки отримали можливість повернутись до звичного режиму освітньо-виховного процесу.

Бо саме працівникам закладу довелось прикласти великих зусиль, щоб освітньо-виховне середовище, в якому перебувають дошкільники в нових соціальних умовах воєнного стану, змогло бути не лише безпечним, а й інформативним, цікавим, змістовим, стимулювати когнітивний (розвиток усіх видів розумових процесів), емоційно-ціннісний та діяльнісно-поведінковий розвиток дітей.

За виділені кошти ВОКМСТ придбано сантехнічне устаткування, робочі матеріали (вапно, цемент, пісок, фарба) і вогнегасники.

До цієї справи долучились волонтери з смт Дружба (Дитиняк Володимир, Островський Ігор та Лагодович Андрій), які забезпечили садок  спеціальним покриттям для підлоги, призначене для укриттів, яке привезли зі Швеції.

На жаль, 100% списковий склад дітей садок охопити за умов воєнного стану не може. В першу чергу, мають можливість відвідувати дошкільний заклад діти працюючих батьків і ВПО (3 основні групи, які налічують разом 55 діток, в тому числі 6 дітей ВПО).

Уся територія укриття поділена на 3 зони (для дітей ясельного, молодшого і старшого віку), має 4 виходи і обладнане:

-запасом води (кулер, придбаний батьками)

- запасом їжі (сухе печиво, соки, дитяче харчування в тюбиках)

- аптечками з необхідними медикаментами (відповідно до вимог МОЗ)

-природною вентиляцією

-централізованим водопостачанням і водовідведенням (санвузол з умивальником і унітазом)

-електропостачанням (з додатковим світлодіодним ліхтарем на акумуляторі)

-мережею Wi-Fi

-засобами пожежогасіння.

Від початку відновлення роботи  освітнього закладу працівників ознайомили з інструкцією дій у разі виникнення небезпечної ситуації, з дітьми вивчили правила поведінки (ілюстративні поради) і налагодили алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога», провели інформативну роботу з батьками.

Кожна дитина має свій «Тривожний наплічник» (з негазованою водою, сухим печивом, маленьким ліхтариком), теплий одяг та індивідуальний плед. Слід зазначити, що дітям дуже подобається перебувати в укритті, яке самі назвали «Таємною кімнатою». Можемо вважати, що директор і колектив садка досягли позитивного соціально-психологічний клімату під час перебування в даному середовищі.

Ми усі надіємось на те, що подібні укриття нам не прийдеться використовувати у майбутньому.

Але впевнені в тому, що Микулинецький ЗДО (ясла-садок) «Веселка» зможе гарантувати безпеку усім діткам і працівникам закладу в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру.

Голова Микулинецької селищної ради Іван Васильович Слободян висловлює щиру подяку за зусилля, прикладені задля такої важливої справи, директору Вірі Петрівні Кравчук і всьому колективу Микулинецького ЗДО «Веселка», начальниці ВОКМСТ Наталії Іванівні Яцух, небайдужим волонтерам та ініціативним батькам.

Адже діти – це наше майбутнє, а значить – майбутнє України!!! Мирного неба нам усім, натхнення і сили в роботі для досягнення нових цілей!

Слава Україні!!!!

Героям слава!!!!