Дружбівський ЗДО (ясла-садок) "Оленка"

Ситуація в Україні внесла свої корективи в плани кожного з нас.  І діяльність освітніх закладів не стала винятком. З 28 лютого 2022 року тимчасово призупинив свою роботу Дружбівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Оленка» (директор Лучка Олександра Петрівна).  Проте, саме у цьому закладі знайшли прихисток десятки дорослих і дітей, котрі змушені були залишити власні домівки. Згідно з протоколом позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Микулинецької селищної ради від 24 лютого 2022 року № 4 «Про організацію приймання і розміщення евакуйованого населення на території Микулинецької ОТГ» колектив садка мав виконати ряд завдань, з якими вони успішно справились. А саме:

• працівники організували місця для сну та відпочинку (40 ліжко-місць для дорослих та 20 ліжок для перебування дітей); забезпечили належне освітлення, збільшили доступ до електромережі для підзарядки мобільних пристроїв та інших технічних приладів задля зв’язку;
  • педагогічний колектив надав освітні, інформаційні, консультативні послуги  переселеним сім’ям, які виховують дітей раннього і дошкільного віку; проводив індивідуальні та групові заняття, ігри з дітьми для  допомоги у подоланні стресу, адаптації до нового середовища;
  • технічний персонал підтримує належний порядок в коридорах, на сходових маршах, у групових, спальних і туалетних кімнатах, де проживають люди з евакуйованих територій; забезпечив триразовим харчуванням з продуктів, які надходили у заклад від волонтерів і благодійних організацій;
  • завідувач господарством веде чіткий облік отриманих продуктів харчування; забезпечує обслуговуючий персонал миючими, дезінфікуючими засобами, а евакуйованих осіб рідким милом, антисептиками, паперовими рушниками.
  • старша медична сестра забезпечила взаємодію із закладом охорони здоров’я Дружбівською АЗПСМ, яка надає допомогу на території селища; підготувала окреме приміщення (медичний кабінет) для ізоляції осіб у випадку виявлення симптомів гострого распіраторного захворювання, гострої кишкової інфекції; суворо контролює санітарний стан усіх приміщень; здійснює координацію за організацією харчування дітей та дорослих (за технологією приготування їжі,  дотриманням персоналом правил санітарної та особистої гігієни);
  • машиніст котельні (кочегар) дотримувався вимог температурного режиму і технологічної дисципліни.

Починаючи з 8 березня в освітньому закладі проживали внутрішньо переміщені особи з Миколаївської, Кіровоградської, Київської, Харківської, Херсонської та Донецької областей. Всього зареєстровано 82 особи. Одні з них перебували в дитсадку лише кілька днів (виїхали за кордон чи знайшли інший прихисток), деякі проживають до цього часу.

На сьогодні в Дружбівському ЗДО «Оленка» налічується 22 людини.

Адміністрація Микулинецької селищної ради і голова громади Іван Васильович Слободян вдячні усім, хто об’єднався для допомоги людям, які опинились у такій складній життєвій ситуації, а саме долучились:

• небайдужі жителі смт Дружба (продукти, одяг, необхідні речі)
  •  о. Василь і о. Андрій Мариновські (продукти харчування)
  • о. Олег Паньковець разом з о.Романом Загороднім з благодійного фонду «Карітас Тернопіль» (продукти харчування)
  • о. Петро Майба зі Львова (продукти харчування)
  • о. Іван Зозуля з меценатом Василем Заводовським (паски для повноцінного святкування Великодня, пральна машина)
  • приватні підприємці смт Дружба (продукти харчування)
  • Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста України (розкладні ліжка, чайники, каструлі, набори столового посуду)
  • Організація Червоного Хреста (Швейцарія) (холодильник, кухонні раковини, кухонні столи, електрична духова шафа, сушильна машина, бойлер, душова кабіна)
  • Організація Червоного Хреста (Данія) (необхідні медикаменти і огляд медичними працівниками)
  • Міжнародна організація «Medair» (ковдри, покривала, постільна білизна, засоби особистої гігієни)
  • Благодійний фонд «Рокада» (набори індивідуального посуду)
  • Міжнародна благодійна організація «Word central kitchen» (певний час доставляють готові сніданки і вечері для ВПО)
  • Благодійна організація «Платформа єдності» разом з львівською благодійною організацією «Із янголом на плечі» (продукти харчування та засоби особистої гігієни)

та ще багато інших людей, які роблять добрі справи таємно.

Окрему подяку заслуговують усі, без винятку, працівники Дружбівського ЗДО «Оленка» під керівництвом Олександри Петрівни Лучки. Незважаючи на постійну турботу про людей, які проживають у садку, від початку війни колектив ще й передає для наших військових власноруч приготовлені вареники і домашнє печиво.

Найближчим часом освітній заклад планує відновити свою діяльність і з нетерпінням чекає своїх маленьких вихованців.

Для цього завершуються роботи по облаштуванню ПРУ (протирадіаційне укриття) згідно зі встановленими вимогами. Завдяки працівникам, небайдужим батькам, активній роботі ВОКМСТ Микулинецької селищної ради і завідувачці відділу Наталі Іванівні Яцух, а також місцевим волонтерам (Дитиняк Володимир, Островський Ігор та Лагодович Андрій, які забезпечили садок спеціальним покриттям для підлоги, призначене для укриттів) діти дошкільного віку матимуть змогу повернутись до звичного освітньо-виховного процесу.

Миру нам усім, здоров’я і наснаги для здійснення усіх задумів.

Слава Україні!

Героям слава!