Програма "Ідентифікатор"

На сьогодні внаслідок російської агресії потенційно небезпечна територія України, що забруднена вибухонебезпечними предметами, складає понад 250 000 км². Досвід вжиття заходів із протимінної діяльності показав, що прискорити темпи знешкодження вибухонебезпечних предметів можливо, здійснивши додаткову професійну підготовку фахівців, причетних до налагодження безпеки, на рівні громад. А саме:

• представники виконавчих органів територіальних громад;
  • працівники Державного агентства лісових ресурсів;
  • працівники підприємств лісового господарства комунальної форми власності;
  • працівники Державної екологічної інспекції України;
  • працівники державного агентства меліорації та рибного господарства;
  • працівники Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру України тощо.

Для цього МВС реалізовує проєкт із підготовки осіб, які зможуть проводити роботи з попередньої ідентифікації ймовірних вибухонебезпечних предметів, що дозволить менше відволікати піротехніків як спеціалістів найвищого рівня. Підготовка здійснюватиметься за програмою «Ідентифікатор» (термін навчання – 3 доби). Працівників громади з вище наведеного списку чекають у Микулинецькій селищній раді (звертатись до заступника з питань діяльності виконавчих органів Лазорка Андрія Романовича).