Національний заповідник "Замки Тернопілля": історія та перспективи пристосування микулинецького та теребовлянського замків

• 1099

Вчора, 8 вересня 2022 року, в приміщенні Музей-майстерня м. Теребовля відбулись наукові читання на тему:

«Замки в Теребовлі та Микулинцях. Історія та перспективи пристосування»

Організаторами зібрання виступив Національний заповідник «Замки Тернопілля», який з допомогою залучених меценатських коштів проводить роботи з консервування стін Микулинецького замку від подальшої руйнації.

Обговорення велись за наступними напрямками:

- Замки XVII ст. в м. Теребовлі та смт. Микулинцях, як приклад оборонної архітектури України;

- Досвід та практика реставрації, консервації та музеєфікації замків України та Європи;

- Новітні технології у дослідженні замків Західного Поділля;

- Визначні постаті Теребовлянського краю;

- Візуалізація пам’яток культурної спадщини Тернопільщини в живописі та фотосвітлинах;

- Теребовлянщина в дослідженнях істориків та краєзнавців;

- Перспектива реставрації замків у Микулинцях та Теребовлі.

Серед запрошених учасників цієї наукової конференції були й наші земляки.

Капуста Андрій Ізидорович (краєзнавець, керівник гуртків Микулинецького центру дітей та юнацтва) презентував цікаву доповідь на тему: «Замковий палац. Цегла Микулинецького замку, або нетрадиційний погляд на вивчення історії фортеці» .

Плекан Ірина Михайлівна (методист Микулинецького центру дітей та юнацтва) доповнила виступи учасників важливим на даний час питанням: «Волонтерський рух – як складова громадянського виховання. Віддай свій час корисній справі».