Посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу у Микулинецькій громаді

  • 58

Фото без опису

Щороку з середини лютого до кінця травня на територіях населених пунктів області здійснюється незаконна торгівля ранньоквітучими, ендемічними, реліктовими та занесеними до Червоної книги України видами рослин, серед яких підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша), горицвіт весняний, конвалія травнева, тощо.

Обсяги незаконного збору та торгівлі цими рослинами, особливо в передсвяткові дні, набирають злочинного характеру.

На виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 08.02.2024 року № 173, відповідно до ст. 64 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 25 Закону України «Про рослинний світ», ст.ст. 8, 11 Закону України «Про Червону книгу України», пропонуємо вжити дієвих заходів щодо посилення охорони місць зростання та відтворення ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України видів рослин на території громади.

З метою попередження порушень вимог природоохоронного законодавства пропонуємо організувати проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення про настання адміністративної і матеріальної відповідальність за незаконний збір та торгівлю об’єктами рослинного світу занесеними до Червоної книги України, а також прийняти відповідні рішення про заборону торгівлі вищезгаданими видами рослин на території громади.

При виявленні порушень природоохоронного законодавства просимо негайно інформувати правоохоронні органи та Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області.