Історія ікони "Порятунок Народу Українського"

  • 54

Фото без опису

Мар'янівська ікона Божої Матері написана в типі чудотворної ікони з Підкаменя

Мандруючи сторінками нашої історії.  

28. 02. 2020 р. Б. завдяки перекриттю старої церкви у с.Мар'янівка, було віднайдено 5 старовинних ікон. Всі вони були відреставровані. Одна з них, а це ікона Пресвятої Богородиці нагадує чудотворну ікону з містечка Підкамінь. Вона була відреставрована за кошти Петра Костика. Також у храмі з відреставрованих ікон є образ "Матері Божої Цариці вервиці" і тут іконописцем знову було проілюстровано домініканську тему. На цій іконі знаходимо підпис Степан Томасевич. Останні відкриття свідчать, що він можливо є автором і решти відреставрованих ікон.

Дякую, о. д-ру Віталію Козаку за фотографію Підкамінської Божої Матері та за допомогу в з'ясуванні походження нашої парафіяльної ікони. 

В збірнику "Паломницькі святині", авторства Ольги Жаровської (видання друге, поправлене, Львів "Свічадо" 2011 сс. 151 -153) читаємо: У XII - XIII ст. виникає монаше життя на горі біля унікальної пам'ятки природи - великого каменя, який і нині дивує людське око. Перша задокументована згадка про монашу обитель у Підкамені припадає на 1464 рік. А вже 1519 року Підкамінь спалили татари. Монахи покинули свою спустошену обитель. Правдиве зображення Матері Божої знане з 1592 року, а в 1727 року ікона вперше була коронована коронами папи Венедикта XIII. Тоді на урочистість до Підкаменя прибуло 200 тис. осіб. Але шати, як безліч инших коштовних речей, були конфісковані під час йосифінської реформи. З метою повернення колишньої слави великого відпустового місця 15 серпня 1927 року її вдруге коронував львівський архиєпископ Болеслав Твардовський. Коли 1945 року, переживши усі лихоліття міжнаціональні протистояння і Другої світової війни, домініканці змушені були покинути напівзруйнований монастир, ймовірно, оригінальну Підкамінську чудотворну ікону  вони забрали з собою. Нині у студійському монастирі Походження Древа Хреста Господнього, що діє на території колишнього домініканського монастиря, почитається копія Підкамінської чудотворної ікони.

Запрошуємо усіх, хто цікавиться історією до нашої парафії Різдва Пресвятої Богородиці, щоб помолитися за Україну перед Мар'янівською іконою Матері Божої написаної в типі чудотворної ікони з Підкаменя. 

Фото без опису

Чудотворна ікона з Підкаменя

Фото без опису

Мар'янівська Богородиця -

"Порятунок Народу Українського"

Фото без опису

Фото без опису

Ікона "Матері Божої Цариці вервиці". Автор Степан Томасевич.